Bożena Michalec

Z pasji: miłośniczka rozwoju osobistego. Z wykształcenia: dziennikarka.
W momencie, gdy urodziłam swoje dzieci, zdałam sobie sprawę, czym jest prawdziwe życie. Śmieję się (chociaż to nie żart), że moje dzieci – Kalina i Jeremi –
to najlepsi trenerzy rozwoju osobistego, jakich mogłam sobie wymarzyć. Wszystko natomiast zaczęło się od ich taty, a mojego Ukochanego, który pokazał mi jako pierwszy, czym może być rozwój osobisty.

Początki nie były jednak fantastyczne, wpadłam w wir bycia wszędzie i robienia wszystkiego. Dlaczego? Ponieważ słysząc, że rozwój osobisty jest ważny, 6 lat temu zdecydowałam się zrobić wszystko w tym temacie, aby się szkolić. Jakież było moje zdziwienie, kiedy efekty nie były zadowalające albo w ogóle ich nie było. Dlaczego? Ponieważ robiłam wszystko to, o czym ktoś mówił, że jest ważne, co ktoś dobrze sprzedawał lub co ktoś w świetnym i perswazyjne dobrym tekście ogłaszał jako:
„7 idealnych sposobów do osiągania celów”.

Tyle, że moje cele nie były spójne z wartościami, a właściwie, to wartości nie miałam w ogóle wyznaczonych (jasno spisanych).

 

Nie znałam swoich potencjałów, nie umiałam też określić umiejętności ani swoich mocnych stron. Nie umiałam zrobić analizy słabych stron i sprecyzować, w czym mogą mi one przeszkodzić oraz jak mogę się przed nimi ustrzec… To wszystko było mi obce.

Rodzi się kolejne pytanie: dlaczego? Ponieważ nikt nie usiadł, nie spisał oraz nie przegadał ze mną tego, co jest w rozwoju osobistym najważniejsze. Nie uszył na miarę moich możliwości planu, który będzie tylko dla mnie. Nie spersonalizował zadań i działań tylko pode mnie tak, abym szybciej i skuteczniej podejmowała działania przynoszące realne rezultaty. Aż w końcu stało się – taki plan indywidualny powstał, a ja wiedziałam, że to jedyna droga do zrealizowania swoich celów.

Rozwój osobisty to nie jest kraina mlekiem i miodem płynąca – dla mnie to bycie szczęśliwym, gdy nie widać tego szczęścia dookoła, to bycie spełnionym, gdy nie spełniło się jeszcze wszystkiego, to bycie wdzięcznym, gdy nikt inny nie zauważa,
za co można być wdzięcznym, to bycie smutnym i pozwalanie sobie na ten smutek,
to bycie złym i umiejętne radzenie sobie z tymi emocjami, to bycie świadomym swoich kompetencji, to poznanie swojej własnej wartości… Jak widzisz, dzieje się!

Dołącz do Planu Rozwoju Osobistego

W czym mogę Ci pomóc?

Po pierwsze: przeanalizujemy Twoje dotychczasowe działania w zakresie rozwoju osobistego w oparciu o aż 6 aspektów życia.

Następnie (jak u każdego fachowca) dostaniesz dokładną diagnozę tego, jak jest. Skoro jest diagnoza, to i recepta też musi się tutaj znaleźć – a zatem dostaniesz receptę na to, jak możesz ZREALIZOWAĆ swoje cele, plany, marzenia, jak możesz ODKRYĆ siebie, jak możesz ZROBIĆ Z ŻYCIA ARCYDZIEŁO!

Nie ma nic lepszego niż to, żeby ktoś skupił się tylko na TOBIE i dobrał najskuteczniejsze narzędzia specjalnie dla CIEBIE.

Mam wielką wiarę w to, że ten projekt pomoże w końcu tysiącom ludzi uporządkować swoje życie i z wiarą oraz konkretnymi i skutecznymi narzędziami pomoże im pójść naprzód.

Nie czekaj, skontaktuj się już teraz. W końcu po coś tutaj, na tej stronie jesteś, prawda?

PLAN ROZWOJU OSOBISTEGO

Pozwól, że Ci napiszę, jak to wygląda najczęściej.

Otóż czytasz mnóstwo książek z działu: rozwój osobisty – wszystkie z polecenia, wszystkie warte uwagi, nie wszystkie natomiast przeczytasz do końca albo przeczytasz, ale wiedzy z nich płynącej nie wdrażasz, bo nie masz gdzie i nie wiesz jak.

Zapisujesz się na kilkanaście webinarów w miesiącu, szkolisz się, wszyscy mówią,
że poprzez ten produkt pomogą Ci spełnić Twoje cele, np. finansowe. Ty kupujesz ten produkt, ale wiedza Ci nie pomaga, nie daje rezultatów lub wszystko znów dzieje się zbyt wolno.

Masz setki newsletterów, które wręcz krzyczą do Ciebie: TERAZ zajmij się tym,
bo tak będzie dobrze. Nie wiesz, od czego zacząć i w co ręce włożyć, prawda?

Ewentualnie: wszystko jest w porządku, Twój rozwój przebiega wzorcowo, ale chcesz skonsultować się z Doradcą Rozwoju Osobistego, aby upewnić się, czy dobrą drogę wybrałeś, tak?

Dla mnie Plan Rozwoju Osobistego to właśnie uporządkowanie swojego życia i tego wszystkiego, co do tej pory zrobiłam i czego się nauczyłam. To odkrycie też siebie na nowo, zrozumienie, dlaczego mi nie wychodzi lub dlaczego tak długo trwa realizowanie i spełnianie swoich celów.

PRO to też wsparcie osób, które wiedzą, czego chcą od życia, mają już plan, lecz chcą się skonsultować z fachowcem, upewnić, że robią wszystko dobrze.

Plan Rozwoju Osobistego to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy wiedzą już, że permanentny rozwój osobisty nie powinien był się nigdy skończyć (np. na etapie wchodzenia w dorosłość) i powinien trwać zawsze, oraz dla osób, które jeszcze nie wiedzą, w czym rozwój może im pomóc, ale już czują, że nie dzieje się w ich życiu tak, jak mogłoby, i warto to skonsultować.

Pisz, nie wahaj się – w końcu tutaj chodzi właśnie o CIEBIE!

OPINIE KLIENTÓW

Bardzo chciałabym podzielić się moim zdaniem, opowiedzieć w jaki sposób do tej pory przebiegła moja współpraca w Bożeną Michalec. Mianowicie, Bożena pomogła mi dzięki PRO dowiedzieć się, w jakim momencie swojego rozwoju jestem i dokąd powinnam pójść. Pomogła mi określić, co jest na tę chwilę dla mnie najważniejsze. Jestem gotowa pójść drogą, o której mi powiedziała i którą mi wskazała, aby przejść swój rozwój świadomie. Przez ten krótki czas stała się dla mnie bardzo ważną osobą, Czuję, że nasza współpraca przyniesie mi wiele korzyści. Jestem w takim momencie swojego życia, że czuję i wiem, że potrzebuję kogoś, kto mnie poprowadzi do miejsca, w które chcę dojść. Do tej pory błądziłam, a może właśnie szukałam i gdy usłyszałam jej wypowiedź na jednej z grup – już nie pamiętam jej nazwy – od razu do niej napisałam, gdyż poczułam, że to właśnie ona wskaże mi drogę. Naprawdę nie znam innych słów, aby wyrazić moją radość z tego, że ją spotkałam, i chęć zdobycia wiedzy, jaką chce mi przekazać.

Kinga Szczepanek-Sobkowiak

Umów się na bezpłatną rozmowę z Doradcą Rozwoju Osobistego

Nie jesteś przekonany czy Plan Rozwoju Osobistego jest dla Ciebie? A może potrzebujesz więcej informacji o tym projekcie? 

Wypełnij poniższy formularz, a mój Doradca Rozwoju Osobistego skontaktuje się z Tobą w ciągu 48 godzin.