Jak rosnąć w siłę w trudnych czasach

z Fryderykiem Karzełkiem

Poznaj metodę, która pozwoli Ci, mimo przeszkód, stać się szczęśliwym.

Jak rosnąć w siłę w trudnych czasach?

W życiu każdego człowieka nastają trudne czasy. To właśnie w tych momentach zdajemy test na to, czy nawyki i przekonania, jakie mamy, pomagają nam wzrastać w siłę mimo przeszkód. Grecki filozof Epiktet, który był przedstawicielem myśli stoickiej, powiedział: “Jest tylko jedna droga do szczęścia – przestać się martwić rzeczami, na które nie masz wpływu”. No właśnie. Nie masz bowiem wpływu na to, że w pewnym momencie Twojego życia pojawi się kryzys. Masz jednak wpływ na to, jak na niego zareagujesz.

Pozwól, że zabiorę Cię w podróż, która pozwoli Ci budować Twoje szczęście. Teraz jest idealny czas, byś rozpoczął budowanie wewnętrznej siły!

W cenie kursu otrzymujesz:

NIEOGRANICZONY DOSTĘP

350 zł

JEDNORAZOWA PŁATNOŚĆ

10 dziennych wideo lekcji 

6 zeszytów ćwiczeń

Transkrypcja tekstowa wszystkich lekcji

eBook "Bądź panem swoich emocji"

Możesz również podarować ten kurs bliskiej osobie jako prezent.

Dzienne lekcje

Dzień 1 - Heksagon Szczęścia - o jakie kluczowe obszary życia musisz zadbać w kryzysie.

Już wiele, wiele lat temu poznałem sekret szczęśliwego życia. Od tego czasu pracuję w oparciu o metodykę, która pozwoliła zmienić swoje życie na lepsze tysiącom ludzi w Polsce i na świecie. W pierwszym odcinku mojego kursu opowiem Ci o tym, czym jest Heksagon Szczęścia i z jakich obszarów się składa. Opowiem Ci jak poszczególne elementy Heksagonu Szczęścia mogą wpływać na siebie i co dzieje się kiedy zaczynają budować negatywny efekt domina w Twoim życiu. Poznasz skutki zaniedbania balansu w swoim życiu, a co ważniejsze, metody by go przywrócić.

Czego nauczysz się podczas lekcji?

 • układać priorytety od których zależy Twoje szczęście.
 • dbać w sposób świadomy o kluczowe obszary swojego życia w trudnych czasach.
 • unikać efektu kaskady negatywnych zdarzeń w Twoim życiu.
Dzień 2 - Pracować do końca życia - czy to może się udać?

Pracę z Heksagonem Szczęścia rozpoczynamy od obszaru pracy. Dla wielu osób jest to sfera, która zajmuje znaczącą część ich dnia i zasobów energii. A przecież nie chodzi o to by żyć dla pracy, ale by to praca pozwalała nam wieść życie naszych marzeń. W tej lekcji pokażę Ci, jak wybrać pracę odpowiednią dla siebie, zgodną z Twoim potencjałem. Dowiesz się również o tym, jak reagować jak kryzys w tym obszarze. 

Czego nauczysz się podczas lekcji?

 • dopasować swoje potencjały do pracy, którą masz lub chcesz mieć.
 • stawiania celów w tym obszarze.
 • nabierzesz odpowiednich przekonań, które pomogą w zapobieganiu kryzysom w Twojej pracy.
Dzień 3 - Twoja kariera zawodowa w trudnych czasach.

Jeśli jesteśmy w trudnym czasie, to może to być spowodowane utratą pracy lub też ogromną potrzebą jej zmiany, a może problemami w biznesie. W lekcji trzeciej pokażę Ci, jak zaplanować swoją karierę tak by nie tylko dawała Ci satysfakcję, ale także wypłatę Twoich marzeń, poprzez innowacyjne podejście do jej szukania – dostaniesz gotowe schematy poszukiwania pracy oraz schemat rozmowy, dzięki, któremu otrzymasz podwyżkę w obecnej pracy.

Czego nauczysz się podczas lekcji?

 • planować swoją karierę w oparciu o 6 systemów zarabiania pieniędzy.
 • rozpoznawania i zarządzania swoimi potencjałami.
 • zdobywać przewagę konkurencyjną na rynku pracy poprzez Video CV, oraz zwiększanie swojej wartości jako pracownik, dzięki marce osobistej.
 • uzyskiwać podwyżkę.
Dzień 4 - Jak prowadzić biznes w czasach niepewności.

Jeśli prowadzisz swój biznes lub planujesz go właśnie teraz stworzyć to lekcja czwarta jest właśnie dla Ciebie. Jak zapewne wiesz, każda marka musi mieć coś wyjątkowego. Coś co sprawi, że ludzie będą pragnąć kupować jej produkty czy usługi. Zapewne Ty sam, masz swoje ulubione marki, których jesteś wiernym klientem. Prawdziwy lider potrafi tworzyć wokół siebie wierną społeczność. A kiedy skutecznie zarządzasz swoimi ludźmi i firmą Twój, biznes zaczyna wzrastać i staje się nie do zatrzymania.

Czego nauczysz się podczas lekcji?

 • budować biznes, którego nie jesteś zakładnikiem.
 • tworzyć relację z klientem, który nie pójdzie do konkurencji.
 • zarządzać skutecznie zespołem ludzi.
Dzień 5 - Kryzysowe zarządzanie Twoimi finansami.

Mówi się, że swój pierwszy milion trzeba ukraść. Nic bardziej mylnego. W tej lekcji pokażę Ci jak je pomnażać. Finanse jako część Heksagonu Szczęścia ogromnie wpływają na każdą kolejny jego element. Bez pieniędzy trudno się czuć bezpiecznym o swoje zdrowie czy dbać o relacje z najbliższymi. Dlatego też tak ważne jest by rozumieć jak nimi zarządzać w trudnych czasach i jak sprawić by nigdy Ci ich nie brakowało. W tej lekcji opowiem Ci jakie najczęstsze błędy w zarządzaniu swoimi pieniędzmi popełniają ludzie i jak możesz ich uniknąć.

Czego nauczysz się podczas lekcji?

 • wyliczyć swój wymarzony dochód.
 • unikać błędów w zarządzaniu finansami.
 • pomnażać swój przychód.
Dzień 6 - Zdrowe nawyki.

Ile jest warte zdrowie wie każdy kto je choć raz stracił. Utrata zdrowia jest często efektem długotrwałego stresu czy zmagania się z kryzysem w życiu. Dlatego tak ważne jest byś pamiętał, że możesz rozwiązać wszystkie problemy tego świata ale jeśli nie zadbasz o swoje ciało i psychikę, kiedy kryzys się skończy – może się okazać, że nie jesteś w stanie się tym cieszyć. W obszarze zdrowia kluczowe są dwa elementy: budowanie zdrowych nawyków oraz zachowanie balansu. Tylko umiar oraz konsekwencja są Cię w kryzysie w stanie utrzymać w dobrej kondycji i samopoczuciu. Podczas tej lekcji wskażę Ci kilka prostych rozwiązań, które pomogą Ci zachować zdrowie, kiedy wszystko inne się wali.

Czego nauczysz się podczas lekcji?

 • budować zdrowe nawyki.
 • wprowadzić w swoje życie zasadę Paracelsusa.
 • utrzymać balans w ciele i umyśle.
Dzień 7 - Permanentny Rozwój Osobisty.

Zastanawiasz się być może czemu w temacie tej lekcji pojawia się słowo permanentny. Śpieszę wyjaśnić. To dlatego, że aby rozwój osobisty mógł być skuteczny, musi stać się nawykiem. Zdecydowana większość osób, która wkracza na ścieżkę rozwoju osobistego, schodzi z niej jak tylko pojawią się pierwsze przeszkody czy wyboje. Trudno być systematycznym kiedy “wszystko” wokół się wali. W takich sytuacjach brakuje także cierpliwości, zapału i konsekwencji. Jeśli czujesz, że utknąłeś na drodze stawania się coraz lepszym – to ta lekcja jest właśnie dla Ciebie.

Czego nauczysz się podczas lekcji?

 • systematycznej pracy z rozwojem osobistym.
 • wybierać odpowiednie książki i szkolenia.
 • metodyki pracy nad sobą.
 • realizowania celów opartych o proces.
 • rozpoznawać kryzysy w tym obszarze.
Dzień 8 - Sztuka budowania trwałych relacji.

Kiedy przychodzą trudne czasy, nastaje czas sprawdzianu relacji. Na pewno znasz powiedzenie: “prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie”. Kiedy jesteś zdenerwowany, zmęczony, zrezygnowany, z trudem przychodzi wysiłek dbania o relację. W takich sytuacjach z pomocą przychodzi metoda zwana Persologiem, która pozwala nam lepiej zrozumieć jak nasi bliscy reagują i zachowują się w sytuacjach granicznych. Znając typ osobowości swojej mamy, dziecka czy przyjaciela, wiesz już jak możesz być dla niego wsparciem w trudnych czasach. Metoda ta nie tylko da pociechę Twoim bliskim ale i Tobie, dając ci sprawdzone metody rozumienia osób, które są dla Ciebie ważne.

Czego nauczysz się podczas lekcji?

 • komunikować skutecznie z innymi ludźmi w trudnych sytuacjach.
 • być życzliwymi dla siebie i innych.
 • dawać komplementy, które sprawią, że Twoi bliscy będą czuli się ważni.
Dzień 9 - Jak znaleźć czas dla siebie kiedy wszystko się wali.

Poświęcanie czasu dla siebie jest często interpretowane społecznie jako przejaw egoizmu. Zawsze są “ważniejsze” sprawy wymagające Twojej atencji. Bliscy chcą mieć Cię dla siebie. Telefony z pracy odciągają Twoją uwagę od bycia tu i teraz ze sobą. Dlatego tak ważne jest byś rozumiał podstawy zarządzania sobą w czasie ale także wagę czasu, który należy spędzać ze sobą. Lubisz malować? Może jesteś amatorem wędkarstwa. Czy po prostu masz ochotę przeczytać książkę, która leży na półce od pół roku? Nie ma znaczenia, jakie jest Twoje hobby – to kluczowe byś zrozumiał, że w Twoim Heksagonie Szczęścia jest ono tak samo priorytetowe jak każdy inny obszar życia. Kiedy masz zdrową relację ze sobą, uzdrawiasz całe swoje życie. Ta umiejętność może Ci się przydać szczególnie w czasach kryzysowych.

Czego nauczysz się podczas lekcji?

 • zarządzać sobą w czasie.
 • priorytetyzować zadania.
 • odnajdywać swoje pasje.
Dzień 10 - Naucz się rozpoznawać kiedy jesteś w trybie awaryjnym i zamień go w siłę do działania w trudnych czasach.

Przeczytałem gdzieś, że poziom naszej wiedzy tylko w około 12,5 proc. decyduje o jakości naszego życia. Pozostała część, czyli jakieś 87,5 proc., zależy od naszej inteligencji emocjonalnej oraz umiejętności zarządzania własnymi emocjami. Osobiście uważam, że o wiele ważniejsza niż talent jest zdolność do wcielenia w życie zdobywanej wiedzy. Umiejętność ta wymaga oczywiście: samodyscypliny, konsekwencji, koncentracji, cierpliwości, wytrwałości i uważności – elementów osobowości, nad który- mi możemy i powinniśmy codziennie pracować. Robiąc to, zbudujemy nawyki, dzięki którym z każdym dniem będziemy stawać się lepszymi ludźmi – bez względu na poziom zdolności intelektualnych, którymi dysponujemy. W tej lekcji porozmawiamy właśnie o emocjach, które towarzyszą Ci w czasie kryzysu.

Czego nauczysz się podczas lekcji?

 • Jak funkcjonować kiedy Ty lub Twoi najbliżsi  jesteście w ciągłym trybie awaryjnym.
 • poznasz sposoby na funkcjonowanie pomimo silnego stresu.
 • Podsumowanie – jak Wielka Piątka i kawiarnia na końcu świata mogą Ci pomóc przetrwać każdy kryzys.

Poznaj swojego nauczyciela

Fryderyk Karzełek to twórca Klubu 555, który codziennie rano o godzinie 5:55 budzi tysiące Polaków, by poprzez zmianę nawyków zmieniali oni swoje życie. Jego inicjatywa tylko w rok dotarła do ponad 2 milionów ludzi, dając im wartość, motywację i narzędzia do pracy z własnym rozwojem osobistym. Przez ponad 30 lat, jako przedsiębiorca, przeżywał wzloty i upadki, które dały mu doświadczenie i wiedzę. Dzięki temu, dziś może wspierać i prowadzić, na ścieżce rozwoju, ludzi potrzebujących wzrastać w siłę. Latem 2019 roku wyszedł pieszo ze swojego domu i przeszedł ponad 2000 km do hiszpańskiej miejscowości Santiago de Campostella, by udowodnić, że ograniczenia są tylko w naszych głowach.

„Sztuką jest łączyć praktyczne doświadczenie i umiejętność przekazywania tego doświadczenia i wiedzy innym, w sposób inspirujący i zachęcający do wdrożenia.  Fryderyk jest jedną z niewielu osób, które potrafią tego dokonać. Kiedy poznałem go, na początku mojej drogi zawodowej, ponad 15 lat temu, zainspirował mnie do tego, co dzisiaj robię. Siła jego mentoringu, doświadczeń i wiedzy jest dla mnie warta miliony złotych i pasmo wielu sukcesów biznesowych… Bez jego udziału zajęłoby mi to na pewno dłużej i, być może, nie robiłbym dzisiaj tego, co kocham.”

Sebastian Kotow
Autor,  Psycholog biznesu, Wykładowca MBA na Akademii Leona Koźmińskiego

Uwolnij się od lęku

Ten kurs to narzędzie do pracy z własnymi lękami. Razem ze mną poznasz nie tylko metody pracy z własnymi ograniczeniami, ale także praktyczne wskazówki, które wzmocnią Cię w trudnych chwilach. Przeszkoda może być Twoją drogą. Musisz tylko uwierzyć w to, że Ty i tylko Ty możesz się stać sprawcą własnego szczęścia.

Jest tylko tu i teraz. I właśnie w tej chwili musisz podjąć decyzję, jak zareagujesz na to, co Cię spotkało. Możesz zacząć nowe życie już teraz. Dołącz do mojego kursu i poczuj siłę, która jest w Tobie!

„Wzrastanie w siłę w trudnych czasach jest proste, po prostu nie jest łatwe. Dlatego pozwól, że będę Twoim przewodnikiem w tym procesie. Przez lata upadałem, a następnie wstawałem i kroczyłem przed siebie, wyciągając z tych cennych chwil lekcje. Kiedy wszystko się wali, warto mieć mentora, który będzie dla Ciebie oparciem. Ja, w swoim życiu, miałem kilku ważnych mentorów. Dziś mogę się stać Twoim.”

~Fryderyk Karzełek